Izvrsni rezultati naših učenika na Državnom natjecanju iz informatike
Autor: Danijel Lukić, 28. 3. 2019.

Državno natjecanje iz informatike Infokup 2019 održano je od 19.03. 2019. do 22.03.2019. godine u hotelu „Zora“ u Primoštenu.

Državnom natjecanju pristupili su učenici: Antun Kralj – 6.a, Barbara Kelava – 7.c i Bruno Kosmačin – 7.c. Antun Kralj se natjecao u kategoriji Algoritmi – 6. razred i osvojio je izvrsno četvrto mjesto. Barbara Kelava se natjecala u kategoriji LOGO -7. razredi te je također osvojila odlično 4. mjesto. Bruno Kosmačin se natjecao  u čak dvije kategorije: Osnove informatike i LOGO – 7. razredi. U obje kategorije Bruno je osvojio izvrsno peto mjesto.

Antuna Kralja je za natjecanje pripremao gospodin Dejan Drabić iz udruge Mladih informatičara Strahoninec. Antun je izvrsnim rezultatom s Državnog natjecanja i kontinuirano dobrim rezultatima na HONI-u izborio pravo da sudjeluje na Juniorskoj hrvatskoj informatičkoj olimpijadi koja će se održati u Zagrebu 13.travnja ove godine.

Osim samog natjecanja učenici su imali i ponešto slobodnog vremena kojeg su iskoristili za druženje sa starim i novim prijateljima te su se ugodno proveli u Primoštenu.

Čestitamo svim našim natjecateljima!

Ljestvica poretka

Osvojeno mjesto