Zadruga "Šestica" - Od traperica do odličnog 5. mjesta!
Autor: Gordana Lešnjak, Ema Štrocinger, 3. 5. 2024.

Zadruga Šestice, predstavljajući sekciju Domaćinstvo, briljirala je na 27. smotri učeničkih zadruga Varaždinske županije. Učenici su se poigrali s traperom, a rezultat je bio više od očekivanog - pravo čudo od pernica i omota za knjige koji su izmamili uzdahe i divljenje posjetitelja. Zadruga.

Za pripremu proizvoda za smotru, odgovornost su preuzele Gordana Lešnjak, Nives Pečevski, Andrea Pavičić Kolar i Ida Lacković. Njihovo znanje o starim tehnikama šivanja bilo je ključno u stvaranju ekoloških i inovativnih proizvoda koji su osvojili srca žirija.

Izgled i sam proces proizvodnje, snimljen je u kratkom videozapisu kojeg možete pogledati u nastavku. Zahvala Glazbenoj školi Varaždin na dozvoli za korištenje glazbe koja je korištena prilikom izrade videozapia.

Tijekom ovog procesa, dobili smo obilnu podršku kolegica u školi. Učiteljice Mihaela Vrbnjak Grđan i Karmen Holenda su donijele dragocjene ideje za proizvode, dok je Maja Šarec Dvorski doprinijela uređenju izložbenog prostora i pripremi poklona za povjerenstvo. Brojne učiteljice razredne i predmetne nastave su također sudjelovale prenoseći primjere dobre prakse.

Na samoj smotri, sekciju Domaćinstvo su predstavljale učenice Ria i Rea Rendić, uz podršku njihove učiteljice Gordane Lešnjak i voditeljice zadruge Eme Štrocinger.

Tijekom smotre, štand Zadruge Šestice bio je nezaobilazna točka. Posjetitelji su se često zadržavali, divili se proizvodima, postavljali pitanja i razgovarali s članovima zadruge. Ne čudi stoga što su naš štand često posjećivali novinari i mnogi važni ljudi iz naše županije, uključujući i našeg ravnatelja. Njihova znatiželja i interes potvrđuju da smo ostavili snažan dojam.

S obzirom na veliku zainteresiranost, nismo izbjegavali ni medijsku pažnju. Dapače, bili smo spremni dati intervjue kako bismo podijelili svoje iskustvo i priču o stvaranju naših proizvoda. Naša predanost i kreativnost privukle su pozornost, a razgovori s novinarima i važnim osobama bili su prilika da podijelimo naše ideje i postignuća.

S petim mjestom osiguranim, Šestica je spremna za nove izazove. U iščekivanju informacija o mogućem plasmanu na državnu razinu, uzbuđenje raste.

Priloženi dokumenti:
2._Pisani-prikaz-prakticnog-rada.docx (6.73 MB)