Katica Kalajdžija

Učitelj matematike i fizike

Aktivnosti i postignuća:

• realizacija nastavnih sadržaja iz matematike u 5.ad i 8.bc razredu u obliku redovne nastave
  • dopunska i dodatna nastava u 5.abcd razredu prema rasporedu sati  (po jedan sat dopunske i jedan sat dodatne nastave tjedno)
  • dopunska i dodatna nastave u 8.abcd razredu prema rasporedu sati  (jedan sat tjedno)
  • Priprema , prikupljanje materijala i izrada šestog broja MATEMATIČKE ŠESTICE uz pomoć motiviranih učenika
  • upućivanje i informacija učenika o radu Centra izvrsnosti za matematiku
  • priprema učenika za natjecanje iz matematike na školskoj, županijskoj i državnoj razini koje provodi Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta
  • priprema i uključivanje učenika u međunarodno natjecanje „Klokan bez granica“ u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva
  • priprema učenika za sudjelovanje na Festivalu matematike u Lipiku u organizaciji matematičkog društva Lipik. Organizacija i realizacija putovanja
  • priprema i realizacija radionica u okviru Dana škole i Matematičkog dana
  • prema potrebi priprema i realizacija razrednog ili popravnog ispita
  • Individualni razgovori s roditeljima
  • sudjelovanje u radu Učiteljskog vijeća
  • sudjelovanje u radu Aktiva prirodne grupe predmeta
  • sudjelovanje u radu Županijskog stručnog vijeće iz matematike

Postignuća:

• Redoviti plasman većeg  broja učenika na županijsko natjecanje iz matematike
  • Skoro redovito sudjelovanje na državnim natjecanjima (tri državna prvaka)
  • Dobitnica ministrovog priznanja OSKARA ZNANJA(dva puta)
  • Promovirana u mentorstvo (jedan mandat) i  savjetništvo (dva mandata)

Dodatne informacije:

Učiteljica matematike, rođena 25.11.1949. Osnovnu i srednju školu sam završila u Varaždinu, a PA u Čakovcu. U VI. osnovnoj školi radim od 1990.  Volim rad s djecom. Posebno me veseli uspjeh svakog pojedinca. Slobodno vrijeme provodim u pripremama učenika za natjecanja, ali i u pripremi i provođenju raznih projekata kao što su: "Klokan bez granica", "Dani otvorenih vrata", "Festival matematike", te priprema učenika za natjecanja "Znanost mladima". Ostatak slobodnog vremena provodim u prirodi, posebno volim more i putovanja. Najljepše trenutke provodim sa  svojim unucima.

Kako bi se učenike motiviralo za stjecanje znanja iz matematike i razvijanje brojnih sposobnosti nužno je dobro poznavanje svakog pojedinca (njegove sposobnosti i poteškoće), a za to je važan individualni pristup koji se postiže dobrom suradnjom s učenicima i roditeljima.

Matematika el. pracenja i ocjenjivanja.pdf