Mateja Jelaković

magistra edukacije francuskog jezika i književnosti te magistra komparativne književnosti

Predmet: Francuski jezik – izborni predmet, 2 školska sata tjedno, 4. - 8. razredi

Diplomirana sam profesorica francuskog jezika i književnosti. U VI. OŠ Varaždin sam zaposlena od 2020. godine, a radim još u I. OŠ Varaždin.

Dobitnica sam Dekanove nagrade za izvrstan uspjeh na studiju francuskog jezika i književnosti te potvrde Francuskog veleposlanstva u Hrvatskoj o sudjelovanju na provođenju međunarodnih ispita DELF, a odmah nakon studija položila sam državni stručni ispit za rad u školi.

Također posjedujem potvrdu o uspješno položenoj edukaciji za ispitivača/ocjenjivača na ispitima DELF koji se održavaju u hrvatskim školama, a mogu ih polagati svi učenici koji uče francuski jezik. Nakon položenog ispita DELF učenici stječu diplomu o poznavanju francuskog jezika razine A1, A2 ili B1. Učenici naše škole moći će polagati navedeni ispit u 8. razredu.

Ove šk. god. predajem francuski jezik kao izborni strani jezik (2 školska sata tjedno) u 4., 5., 6. i 7. razredu.  Osim toga, vodim Scensku grupu na francuskom jeziku, a iduće školske godine organizirat će se pripreme za sve učenike koji žele pristupiti polaganju ispita DELF u 8. razredu, kao i pripreme za natjecanje iz francuskog jezika koje se održava u 8. razredu.

Osim rada u školi, honorarno se bavim prevođenjem te sam ovlašteni sudski tumač za francuski jezik na području Varaždinske županije.