Ovdje možete saznati više o sportskim aktivnostima naše škole!

Školsko sportsko društvo "Šesta" Olimpijski dan Sportski dan Biciklijada

Orijentacijsko
trčanje
Paraolimpijski
dan
Gradski sport

Viktor Kukolja - Sportski uzor VI. OŠ - 2018./2019.
Autor: Tomica Kanoti, 13. 12. 2018.

Zovem se Viktor Kukolja, rođen sam 26.4.2005. godine i učenik sam 7.B razreda na 6.Osnovnoj školi Varaždin. Sport je oduvijek bio moj najdraži hobi. Treniram stolni tenis još od malih nogu u Stolnoteniskom klubu Varaždin s kojim sam postigao odlične rezultate i stekao puno novih prijatelja. Uz stručnu pomoć trenera Saše Suhodolčana i podršku mojih suigrača danas igram bolje nego ikad.

Prvu medalju osvojio sam na turniru baš ovdje u Varaždinu, tada sam imao samo 10 godina. U tom sam trenu osjetio da mi je suđeno biti sportaš.

Sa svojim sam klubom sudjelovao na brojnim turnirima diljem Hrvatske, turniri se uvijek održavaju vikendom te sam stoga nekoliko puta mjesečno na putu. Puno sam puta ušao u završnicu velikih stolnoteniskih turnira, što međunarodnih, što na nivou Hrvatske, a krajem prošle sezone (u svibnju 2018.g.) sa svojim sam suigračima osvojio 3. mjesto u Hrvatskoj na državnom natjecanju u Osijeku.

Puno ljudi ne zna baš puno o stolnom tenisu i nažalost moj klub nema jako puno članova, no ponosni smo na brojne velike medalje kojima se klub do sada okitio: vlasnici smo čak i srebrne olimpijske medalje (osvojila ju je Helena Dretar Karić). Iznimne uspjehe STK Varaždin danas predvodi Petra Petek, najbolja stolnotenisačica Hrvatske.

Ono što najviše volim u sportu je to što se sportaši uvijek međusobno razumiju i povezani su na način koji drugi ljudi možda ne razumiju: znaju koliko je truda i odricanja potrebno za velike rezultate te poštuju jedni druge bez obzira na to koji sport treniraju.

Želim reći veliko hvala svim mojim trenerima, posebno Saši Suhodolčanu, te mom učitelju TZK Tomici Kanotiju, koji su uvijek bili puni podrške i spremni mi pomoći.

I na kraju, naravno, puno hvala mojim roditeljima koji mi od samog početka osiguravaju sve uvjete da se bezbrižno bavim sportom koji volim.

Priloženi dokumenti:
kukolja.pdf (664.92 KB)