Ovdje možete saznati više o sportskim aktivnostima naše škole!

Školsko sportsko društvo "Šesta" Olimpijski dan Sportski dan Biciklijada

Orijentacijsko
trčanje
Paraolimpijski
dan
Gradski sport

Klara Dvorski - Sportski uzor VI. OŠ - 2018./2019.
Autor: Tomica Kanoti, 13. 12. 2018.

Klara je članica Kajak kanu kluba Varteks, u kojem se tijekom ljeta 2017. godine upoznala s osnovama veslanja kajaka na divljim vodama.

Od samog početka zavoljela je veslački sport na divljim vodama, te ga svakodnevno trenira sa željom postizanja vrhunskih sportskih rezultata. Između dvije natjecateljske veslačke discipline, slaloma i spusta, odabrala je za nju uzbudljiviju, ali za svakog natjecatelja i puno opasniju disciplinu – spust na divljim vodama. Zahtjeve visoke fizičke i psihičke spremnosti za bavljenje spustom u kajaku na divljim vodama, Klara dostiže uz svakodnevne treninge na Dravi, kao i provođenje specifičnih vježbi izdržljivosti i snage u teretani nakon treninga na vodi.

Iako prema kategorizaciji i svojim godinama starija kadetkinja, Klara se natječe i u kategoriji juniorki, starijih od sebe i do 3 godine.

Na utrkama u proteklom razdoblju, Klara je postigla sljedeće rezultate:

• 3. mjesto na 13. Varaždinskom kajak kanu maratonu, 2017. (starije kadetkinje)
  • 2. mjesto na Prvenstvu R Hrvatske, 2018.; disciplina sprint (juniorke)
  • 2. mjesto na Prvenstvu R Hrvatske, 2018.; disciplina spust (juniorke)
  • 4. mjesto na Državnom prvenstvu R Slovenije, 2018. (starije kadetkinje)
  • 2. mjesto Spust Vikarče – Tacen, R Slovenija, 2018. (starije kadetkinje)
  • 1. mjesto Spust Brežice, R Slovenija, 2018. (starije kadetkinje)
  • 1. mjesto 14. Varaždinski kajak kanu maraton, 2018. (juniorke)

Klara želi postati reprezentativka Republike Hrvatske i kompetitivno se natjecati na najvišoj europskoj i svjetskoj razini. Svakodnevnim treniranjem pod nadzorom i mentorstvom g. Veljka Milihrama želi dostići rezultate koje su nekada postizali varaždinski kanuisti, a posebice g. Emil Milihram.

Klara prihvaća i sa veseljem svakodnevno ulaže trud (učenje, treniranje) s ciljem dostizanja izvrsnosti i u školi i u sportu.

BIOGRAFIJA – OPĆENITI PODACI

Klara Dvorski rođena je 11. 10. 2004. u Varaždinu.

Učenica je 8, b razreda VI OŠ Varaždin. Sve dosadašnje razrede završila je s odličnim uspjehom, prosjek ocjena 5,00, uz uzorno vladanje.

Završila je 5 razreda osnovne Glazbene škole u Varaždinu, smjer gitara.

Želja joj je svoje obrazovanje nastaviti na jednom od smjerova varaždinske gimnazije.

Roditelji i obitelj su Klari velika podrška, a mentor gospodin Veljko Milihram sportski uzor i stručno vodstvo.

Hobi joj je crtanje i glazba. U školi najviše voli strane jezike i tjelesnu i zdravstvenu kulturu. Također ju veseli gledanje japanskih animiranih filmova te mamina neobična makrobiotička kuhinja za sportaše.

Priloženi dokumenti:
dvorski.pdf (794.63 KB)