Ovdje možete saznati više o sportskim aktivnostima naše škole!

Školsko sportsko društvo "Šesta" Olimpijski dan Sportski dan Biciklijada

Orijentacijsko
trčanje
Paraolimpijski
dan
Gradski sport

O vrsnoj tenisačici Lari Hraščanec
Autor: Miroslav Cmuk, 11. 6. 2014.

U nastavku možete pročitati sportsku priču o Lari Hraščanec, učenici 4.c razreda.

Lara Hraščanec počela je trenirati tenis u ožujku 2010. godine u klubu 'Varaždin 1181' nakon što je prisustvovala meču Davis cupa između Hrvatske i Ekvadora odigranog u Varaždinu. Već tijekom 2010. osvaja prve klupske turnire do 8 i do 10 godina. 2011. godine počinje se natjecati na regionalnim turnirima pod okriljem Teniskog saveza sjeverozapadne Hrvatske (TSSH) do 8 godina gdje redovito ostvaruje najviše plasmane (Varaždin, Čakovec, Koprivnica…). Iste godine bilježi prve nastupe za momčad kluba 'Varaždin 1181' na momčadskom prvenstvu TSSH do 10 godina (kao uvjerljivo najmlađa natjecateljica).

2012. godine počinje se natjecati na turnirima TSSH do 10 godina (u Varaždinu, Virovitici, Koprivnici, Čakovcu, Daruvaru, Zlataru) gdje je opet među najboljima i na kraju sezone ostvaruje plasman na Državni masters do 10 godina u Zagrebu (kao jedna od 4 najbolje igračice sjeverozapadne regije) gdje kao najmlađa natjecateljica zauzima 22. mjesto u Hrvatskoj u konkurenciji 32 najbolje igračice iz svih hrvatskih regija. Krajem 2012. godine osvaja i prvi turnir TSSH do 12 godina u Čakovcu i nastupa za momčad kluba 'Varaždin 1181' na momčadskom prvenstvu TSSH do 10 godina

2013. nastavlja natjecanje na regionalnim turnirima TSSH do 10 godina (Varaždin, Čakovec, Virovitica, Koprivnica, Đurđevac…) koje ili osvaja ili igra finala te kao jedna od 4 predstavnice regije sjeverozapad ponovo ostvaruje plasman na Državni masters do 10 godina igran u Varaždinu na kojem osvaja titulu Prvakinje Hrvatske do 10 godina. Na mastersu su nastupile 32 najbolje djevojčice iz svih regija Hrvatske, a Lara je do naslova prvakinje redom pobjeđivala Doru Kos (Zagreb), Danielu Hunčak (Rijeka), Lanu Čačulović (Zagreb), Mare Žunić (Zadar) i u finalu Renatu Hunčak (Rijeka).

Također na momčadskom prvenstvu TSSH do 10 godina Lara s klubom 'Varaždin 1181' osvaja prvi naslov prvaka regije za 2013. godinu, a bilježi i prve uspješne nastupe za momčad kluba na momčadskom prvenstvu Hrvatske do 14 godina (sa 2 pobjede u 2 nastupa). U 2013. godini se počinje uspješno natjecati i na državnim turnirima Hrvatskog teniskog saveza (HTS) do 12 godina kao jedna od najmlađih natjecateljica gdje također ostvaruje zapažene rezultate (Čakovec ¼ finale, Zlatar ½ finale, Zagreb ¼ finale, Vrbovec ¼ finale, Varaždin ¼ finale, Zagreb ¼ finale, Čakovec ½ finale, Koprivnica ½ finale, Koprivnica  - 1. mjesto u parovima, Zagreb ½ finale, Karlovac – 2. mjesto, Virovitica ¼ finale, Zagreb ¼ finale, Zagreb ½ finale).

Svi ti rezultati osigurali su Lari direktan nastup bez kvalifikacija na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske do 12 godina, održanom u Zagrebu u siječnju 2014. na kojem je izgubila meč od kasnije prvakinje Noe Krznarić iz Zagreba. 2014. uspješno nastupa na turnirima HTS-a do 12 i 14 godina i bilježi odlične rezultate (Zagreb ¼ finale, Zagreb – 2.mjesto, Čakovec – 2jesto, Zagreb ¼ finale, Zagreb ¼ finale, Zagreb ¼ finale, Samobor ¼ finale, Sesvete ¼ finale, Zagreb ¼ finale, Zagreb ¼ finale, Zagreb ½ finale parova, Karlovac ¼ finale). U svibnju 2014. ostvaruje direktan plasman na Prvenstvo Hrvatske do 12 godina gdje se plasirala i među 8 najboljih igračica parova u Hrvatskoj

U svibnju 2014. okušala se i na prvom međunarodnom turniru pod okriljem ITF-a održanom u Čakovcu 'Tennis Europe Junior Tour - Croatia cup' gdje je među pedesetak igračica iz petnaestak svjetskih država bila najmlađa natjecateljica. Do sada je odigrala mnoštvo zanimljivih mečeva, a jedan od najduljih bio je u Samoboru u trajanju od 3 sata i 16 minuta. Na turnirima se najčešće mora odigrati barem dva pojedinačna meča u danu i još nakon toga meč parova što zahtijeva iznimnu psihofizičku pripremljenost (kao kuriozitet navodimo da je meč parova na turniru u Karlovcu završio pola sata poslije ponoći!!!). Turniri mogu trajati i po nekoliko dana što iziskuje dodatne napore jer se na isti turnir treba putovati i do 5-6 dana zaredom. Mečevi se igraju po raznim vremenskim uvjetima (velika vrućina, hladnoća, vjetar), a najteže je podnositi dugotrajna čekanja i prekide zbog kiše.

„Četiri godine treniram tenis i nijedan drugi sport ne bih htjela trenirati umjesto njega“, kaže Lara koja ovih dana završava 4. razred. Trenira svaki dan oko dva sata s trenerima Hrvojem Šipušom i Lovrom Juzbašićem i ima dodatne kondicijske treninge tri puta tjedno s kondicijskim trenerom Markom Pučekom. Pogledajte fotografije!