Novinarska grupa - Njemački jezik
Autor: Marijana Martinec, 1. 10. 2017.

Od školske godine 2016./2017. u 6. osnovnoj školi Varaždin djeluje grupa učenika od 4. do 8. razreda, koji stvaraju privlačne i učenicima razumljive novinarske članke na njemačkom jeziku  te ih putem teksta, slike ili videozapisa objavljuju  na web stranici škole.

Oni prikupljaju i obrađuju najnovije informacije iz školskog života i vlastite svakodnevice, biraju zanimljive teme koje se tiču mladeži i njihovih interesa. U grupi djeluju reporteri, istražitelji, izvjestitelji, komentatori i redatelji, koji do svojih informacija dolaze putem dokumentacije, opažanjem i razgovorom.  Tekstovi se pišu samostalno ili u timu i  kompjuterski se obrađuju. Učenici su vrlo komunikativni, dobro vladaju njemačkim jezikom te u suradnji s novinarskom grupom na materinjem jeziku često prevode njihove članke kako bi bili dostupni i široj javnosti izvan naše domovine.

Više o Novinarskoj grupi možete pronaći pod Mediji.