Ukupno: 2991926
Prvašići na izletu za 5 +
Autor: Ružica Martinec, 12. 6. 2012.

UDRUGA ZA PROMICANJE NARODNIH OBIČAJA, STARINA, PRIČA I LEGENDI COPRNJAKI I COPRNICE  iz malog mjesta Sekirišće blizu Svetog Križa Začretja organizirala je krasan izlet za prvašiće naše škole.

U Svetom Križu Začretju razgledali su najprije izložbu karikatura Rudi Stipkovića, a zatim 2 etno postave ( od konoplje do nošnje i postav stare hiže). Također su razgledali i izložbu slika Ivana Lovrenčića. U Sekirišću su coprnice i coprnjaki  dočekali s domaćim štruklima i pitom od jabuka. Zatim su ih odveli u mali zoo vrt s domaćim životinjama. Tu je počela i prava avantura putem kroz Začaranu šumu. Bilo je tu čarobnih napitaka i coprnjastih juha, natjecanja u piljenju drva, zabijanju čavala, hodanju po balvanima te jahanju na metli. Šuma je bila zaista začarana jer tu bomboni i baloni rastu na stablima i može ih se brati.  Također se u toj Začaranoj šumi mogu naučiti i nove vještine kao što su gađanje lukom i strijelom, ljuljanje na ljuljačkama i užetima.

Cijelo vrijeme pratile su prvašiće i kočije koje su stalno bile pune (da se noge malo odmore od stalnog čarobiranja.) Kod Tri kleti dočekao ih je Adam Končić i odrecitirao pjesmu na kajkavskom narječju.  Nakon ručka čekalo ih je i natjecanje u plesu.

Umorni i pomalo blatni (coprnice su malo začarale put) vratili su se puni dojmova i izlet ocijenili ocjenom 5+.

Pogledajte galeriju!