SPORTSKE IGRE MLADIH
Autor: Dario Mijač, 21. 5. 2012.

Za vrijeme ljetnih praznika, omogućuje se potpuno besplatno sudjelovanje u raznom sportskim natjecanjima.

Sportske igre mladih najveći su projekt za djecu i mlade čiji je temeljni cilj promocija zdravog načina života i prijateljstva. Već 15 godina pod sloganom „Živimo život bez droge jer droga uzima život“ osnovcima i srednjoškolcima iz cijele Hrvatske, za vrijeme ljetnih praznika, omogućujemo potpuno besplatno sudjelovanje u natjecanjima u deset sportova (mali nogomet, ulična košarka, rukomet, odbojka, graničar, tenis, stolni tenis, odbojka na pijesku, badminton i šah), a najuspješniji pojedinci i ekipe putuju na besplatno mini ljetovanje kao sudionici Finala u Splitu.

Ideja Igara rasla je iz godine u godinu i Igre su postale prepoznatljiv brend u Republici Hrvatskoj i susjednim zemljama Europe.

Čast nam je i zadovoljstvo što smo među više od 400.000 sudionika tijekom godina djelovanja kroz druženje i sport, promicali način života, čiji su temelji razumijevanje, prijateljstvo, solidarnost i fair-play, kao najdjelotvornija alternativa svim mogućim negativnim čimbenicima današnjice i time postali najveća ovakva manifestacija u svijetu.

Prošle godine je na Igrama sudjelovalo 79.610 djece i mladih.

Želja nam je da djeca koja su zainteresirana za sudjelovanje na Županijskim i Finalnim najtecanjima u Splitu i putem internet stranice Vaše škole dobiju mogućnost pristupiti našem linku www.igremladih.org/prijave/ i napraviti prijavu.