Nagradni izlet za učenike 3. c u okviru edukacijskog programa MIŠ – Muzej i škola
Autor: Lovorka Draginić, 28. 6. 2024.

Učenici 3. c razreda su osvojili agradni izlet od GMV-a (Gradski muzej Varaždin) jer smo se ove školske godine jako puno družili sa GMV-om. smiley

Iz Gradskog muzeja Varaždin su napisali:

… u okviru edukacijskog programa MIŠ – Muzej i škola nastavljamo tradiciju nagrađivanja razrednog odjeljenja iz varaždinske osnovne škole s najviše organiziranih dolazaka na sadržaje u Gradskom muzeju Varaždin jednodnevnim izletom na kraju školske godine.

U školskoj godini 2023./2024. to su učenici 3. c razreda iz Šeste osnovne škole Varaždin sa svojom učiteljicom Lovorkom Draginić, koji su sedam puta bili na našim programima, i to u postavima stalnih i povremenih izložbi, edukacijskim radionicama i ostalim sadržajima.“

Kako nam je bilo?

Ujutro u 8:15 krenuli smo prema jednom od najljepših dvoraca Hrvatskog Zagorja – Velikom Taboru.   Vožnja je trajala oko 2 sata , ali nas to nije smetalo jer smo bili znatiželjni i puni elana na početku radnog dana.

Po dolasku na odredište priuštili smo si doručak iz naših ruksaka – uživali u pogledu na okolne brežuljke i zadivljeno promatrali dvorac.

Sam razgled dvorca nam je brzo prošao jer smo imali stručnog vodiča (teta Karla) koja nam je ispričala lijepe priče, no nama je legenda o Veroniki Desinićkoj bila najzanimljivija jer smo već djelomično čuli za nju od naše učiteljice Lovorke Draginić.

Prisustvovali smo zanimljivoj radionici o vitezovima – tj. o mačevima i opremi koju su imali vitezovi. Nije im bilo nimalo lako to sve nositi na sebi, mi smo samo držali štit koji nam  je bio težak, a kamoli ostala oprema koju su trebali svakodnevno nositi.

Odigrali smo zanimljivu igru/tražilicu o vrstama hladnog oružja i natjecali se koja će grupica prije složiti tražilicu.

Ogladnili smo – te smo se uputili na ručak u „Grešne gorice“ – lijepi restoran u zelenilu gdje smo proveli ugodnih sat i pol ne samo ručajući nego i igrajući se i promatrajući domaće životinje koje vlasnici imaju u ograđenom prostoru.

Bilo je vremena i za igru na travi, zabavu na ljuljačkama, košarku i slične aktivnosti.

Iduća, a ujedno i posljednja današnja destinacija bila je ZELENJAK – gdje se nalazi spomenik Lijepoj našoj – ispred kojeg smo se fotografirali.

Fotogalerija

Prošetali smo edukativnom šetnicom među krošnjama , penjali na drveni mali toranj i igrali se.

Brzo nam je prošao današnji dan.

Hvala Gradskom muzeju Varaždin, njihovom ravnatelju gospodinu Miranu Bojanić-Morandini i kustosici Jeleni Petković na lijepom danu i druženju.