Učenici trećih razreda sudjelovali su u pilot projektu "Djeca - čuvari baštine"
Autor: Margareta Živković, 10. 6. 2024.

Učenici trećih razreda sudjelovali su u pilot projektu Grada Varaždina „Djeca - čuvari baštine“.

Projekt se odvijao u nekoliko faza.

Učenici su 23. svibnja uz stručno vodstvo razgledali grad Varaždin. Sam razgled obuhvatio je gradsku jezgru, a vodiči su učenicima ispričali mnogo o bogatoj prošlosti grada.

Razgled grada bio je priprema za drugu fazu projekta koja je uključivala natjecanje u kvizu o gradu Varaždinu 29. svibnja. U kvizu su sudjelovale sve osnovne škole kojima je osnivač Grad Varaždin, a svaka je škola imala tim od četiri natjecatelja. Naša je škola osvojila izvrsno treće mjesto.

Zadnji dio projekta uključivao je izradu plakata o gradu Varaždinu temeljenu na samom razgledu. Plakati svih škola, pa tako i plakat koji su izradile učenice trećih razreda naše škole, bili su izloženi u predvorju Gradske knjižnice i čitaonice „Metel Ožegović" Varaždin od 4. do 8. lipnja 2024. godine.

Fotogalerija

Bio je ovo zaista hvalevrijedan projekt u kojem su uživali svi trećaši istovremeno učeći o zanimljivoj prošlosti grada u kojem žive.