„Na groblje bez plastike„ - posjet HRT-a našoj školi
Autor: Maja Kragulj, 22. 5. 2024.

Parkovi d.o.o., Varaždin, potaknuti potrebom za smanjenjem plastičnog otpada na groblju gdje se svake godine generira čak 60 tona otpada, pokrenuli su projekt pod nazivom ‘NA GROBLJE BEZ PLASTIKE’.

Osnovne i srednje škole s područja Grada Varaždina imale su priliku aktivno sudjelovati u  projektu kroz različite kreativne aktivnosti. U projekt se uključila i Zadruga „Šestica„. Učenici eko grupe produženog boravka, likovne grupe produženog boravka, likovne grupe viših razreda i keramičarske grupe također su sudjelovali u projektu.

Učenici su izrađivali predmete od keramike koji mogu poslužiti kao posudice za lučice ili za sadnju bilja. Također su iskoristili staklenke koje bi inače bile otpad te ih obojali bojama za keramiku, prigodnim motivima, kao alternativu plastičnim lampašima. Izradili su križeve i cvjetiće od keramike. Koliko su se potrudili svjedoče fotografije koje smo snimili.

Cilj projekta je bio da djeca o ovome uče kroz igru i praksu razvijajući pritom kreativnost i maštu, te da dožive cijelo iskustvo kao pozitivan događaj koji će pamtiti, a naučeno primijene u svome svakodnevnome životu.

O provođenju projekta i tome što su radili pričali su s ekipom s Hrt-a.

Sve što smo radili i što su učenici rekli možete pogledati na HRT4, 3.06.2024. g. u 20:05 sati.

Ostale fotografije pogledajte u fotogaleriji.