Ukupno: 2991997
Pubertet
Autor: Petra Kanešić, 9. 3. 2012.

Otprilike mjesec dana učenici 4.b i 4.c razreda na satovima prirode i društva učili su nastavne sadržaje o čovjeku. Detaljnije su proučavali sadržaje vezane uz pubertet što im je ujedno bila tema projekta.

Sam projekt sastojao se od 4 faze.

Prva je obuhvaćala planiranje. Učenici su se podijelili u nekoliko radnih skupina, te su odredili postupke rada (tko radi, što radi, materijali i pribor za rad, mjesto i vrijeme rada).

Druga faza – provedbe projekta obuhvaćala je istraživanje (rad na ostvarivanju preuzetih obveza).

U trećoj fazi učenici su predstavili rezultate projekta pred prijateljima u razredu.

Četvrta faza obuhvaćala je vrednovanje projekta prilikom koje se razgovaralo s učenicima o rezultatima njihova rada i na kraju se ocijenio njihov rad.

Što kažu učenici o projektnom radu??

Matej Tači, 4.b: Naučili smo puno o pubertetu. Bili smo maštoviti. Jako mi se sviđao rad na projektu. Želio bih da bude još više projekata.

Vilim Lesičar, 4.b: Sviđalo mi se raditi u grupi. Super smo odradili svoj posao.

Marko Huđ, 4.b: Grupni rad na projektu bio je zabavan. Družili smo se i puno toga naučili o pubertetu.

Rene Greblički, 4.b: Meni je bilo lijepo raditi u grupi. Sami smo sve smišljali. Puno smo vježbali i izradili plakat i pitanja, te osmislili igrokaz. Sve je dobro ispalo i svi smo dobili 5.

Pia Paska – Jaklin, 4.b: Rad na projektu mi je zabavniji nego sjedenje  u školi.

Mia Sajko, 4.b: Htjela bih da imamo još više projektnih radova. Zabavno mi je istraživati o nekoj temi jer tako naučim puno toga.

Anton Lekić, 4.c: U početku nam je svima bilo teško odlučiti što i kako ćemo prezentirati. Nekako smo došli do ideje da napravimo dnevnik o pubertetu. Nije sve to bilo lako napraviti, ali svejedno smo uspjeli.

Maks Bunjevac, 4.c: Svi smo lijepo radili. Nije bilo svađa. Pošto je u grupi bilo puno dobrih crtača svatko je morao nacrtati jednu promjenu u pubertetu (promjene kod djevojčica, promjene kod dječaka, promjene raspoloženja, sve manje igre s igračkama). To smo sve prepričali u obliku dnevnika.

Luka Božičević, 4.c: Projekt „Pubertet“ bio mi je zanimljiv, poučan i zabavan. Na prvom sastanku dogovorili smo plan rada. Sastali smo se nekoliko puta, a u međuvrenu je svatko odradio svoj dio zadatka. Rad u grupi mi se svidio jer se zajednički brže uči.