Ukupno: 2991926
Provedba kampanje vijeća europe za zaustavljanje seksualnog nasilja nad djecom
Autor: Ksenija Dretar, 20. 1. 2012.

U sklopu programa Vijeća Europe „Izgradnja Europe za djecu i s djecom“ koji uključuje borbu protiv seksualnog nasilja nad djecom specifičnim pravnim instrumentima i sveobuhvatnim aktivnostima za podizanje razine svijesti, 29.i 30. studenoga 2010. godine u Rimu je pokrenuta kampanja Vijeća Europe za zaustavljanje seksualnog nasilja nad djecom. Svrha kampanje je unaprjeđenje sustava zaštite djece od seksualnog nasilja.

Provedbom kampanje u osnovnim i srednjim školama potrebno je povećati osviještenost i informiranost učenika o spolnom nasilju i educiranjem smanjiti rizik i broj slučajeva spolnog nasilja osiguravajući svim učenicima osnovne informacije o rizicima spolnog nasilja, kao i o načinima kako se zaštititi.

Konvenciju  Vijeća Europe o zaštiti djece od seksualnog iskorištavanja i seksualnog zlostavljanja usvojio je Odbor ministara 12. srpnja 2007. na 1002. sastanku zamjenika ministara. Materijali se nalaze na web stranicama Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti:

htpp://www.mobms.hr/razno/kampanja-vijeca-europe-za-zaustavljanje-seksualnog-nasilja-nad-djecom.asp

Više o kampanji možete saznati u dokumentima u privitku ove web stranice.

Priloženi dokumenti:
rod_sastanak-1_str.docx (24.70 KB)