Ukupno: 2991997
Obilježavanje Europskog tjedna mobilnosti – Maraton u kolicima „Koprivnica 2010“
Autor: Karmen Holenda, 19. 10. 2010.

U okviru Europskog tjedna mobilnosti koji je održan od 16. do 22. rujna 2010. godine pod motom „Putuj pametno – živi bolje“,  Udruga invalida Koprivničko-križevačke županije zajedno s gradom Koprivnicom organizirala je Maraton u kolicima na Zrinskom trgu u Koprivnici.

Cilj kampanje je bio upoznavanje šire javnosti s izazovima s kojima se suočavaju osobe s invaliditetom u području mobilnosti.

Natjecanje se održalo u više kategorija prema tjelesnom oštećenju, a u kategoriji elektromotorna kolica, naš učenik Saša Pejić osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju. Budući da je Saša bio najmlađi sudionik Maratona u kolicima, zavladalo je posebno veselje i oduševljenje svih sudionika. Najviše je bio sretan Saša koji nije skrivao svoje veselje i oduševljenje.