Ukupno: 2992078
Dan sadnje stabala
Autor: Ružica Martinec, 27. 5. 2010.

21. svibnja 2010. godine na VI. osnovnoj školi u Varaždinu obilježen je „ENO TREE PLANTING DAY“ ( Dan sadnje stabala ) pod pokroviteljstvom pokreta ENO ( Environment Online).

ENO projekt je globalna virtualna škola i ima izvrsnu ideju promocije sadnje drva, zdravog okoliša i održivog razvoja.Ove godine, pod sloganom „Biološka raznolikost je život“, se slavi međunarodna godina biološke raznolikosti.

Dan sadnje stabala na VI. OŠ obilježen je sadnjom 5 stabala lipe koje su nabavljene od „Parkova“. Taj dan posađena  su stabla u 150 država svijeta. Prva stabla  posađena su u podne u Oceaniji, a zatim slijedeći sunce u podne u Aziji, Europi i Africi. Na kraju je lanac sadnje stabala došao u Ameriku gdje je završio.  Za sadnju stabala među  prijavljenima, uz VI. osnovnu školu iz Varaždina, je oko 3000 sudionika – osnovne i srednje škole, akademske ustanove, razne udruge i slično.

Sadnjom stabala na VI. OŠ proslavili su i Međunarodni dan biološke raznolikosti – 22. svibanj. Uz ravnateljicu VI. OŠ Varaždin, Nadu Pitner -  Ciglar, organizatorice i koordinatorice ovog projekta su bile Mihaela Vrbnjak i Ružica Martinec uz pomoć i podršku svih učenika, učitelja te ostalih djelatnika škole koja je i ove godine zasluženo obnovila status Međunarodne eko škole.

Nadamo se da će stabla lipe dodatno uljepšati dvorište škole i dati hladovinu u novom dijelu škole.

Pogledajte kako je prošla sadnja!