Pružanje prve pomoći
Autor: Dario Mijač, 22. 1. 2014.

Za vrijeme zimskih praznika, učitelji VI. osnovne bili su itekako aktivni. Osim uređenja učiona, pripreme nastave i učenika za natjecanja, koristili su vrijeme za stručna usavršavanja i obnovu znanja iz pružanja prve pomoći.

Predavanje iz pružanja prve pomoći organiziralo je Gradsko društvo Crvenog križa Varaždin u petak, 03. siječnja 2014. Djelatnici VI. osnovne predavača prve pomoći Stanka Šinceka, bacc.med.tehn. mogli su čuti sve o postupcima pružanja prve pomoći u hitnim situacijama. Uz teorijski dio održan je i praktični dio postupaka pružanja prve pomoći kod gušenja, načina zaustavljanja krvarenja, postavljanje u bočni položaj, te reanimacija na lutki odrasle osobe. Novost u predavanju je bila i mogućnost vježbe reanimacije na lutki djeteta te dojenčeta kao i prikaz pružanja prve pomoći kod gušenja male djece.

Preuzeto sa: GD Crvenog križa.