Pomoć socijalno ugroženima
Autor: Mario Stančić, 25. 11. 2013.

Poziv roditeljima, učenicima i djelatnicima škole da se uključe u akciju prikupljanja sredstava za otvorenje Socijalne samoposluge.

Pozivamo vas da svojim darom pomognete socijalno ugrožene osobe koje žive u našoj neposrednoj okolini. Vaše darove će primati voditeljica akcije Ljiljana Posavec Zavrtnik sa volonterima koji će vas čekati u kabinetu razredne nastave u utorak 26.11. od 7:30 do 12:00.

Učiteljice razredne nastave će zbog tehničkih razloga darove djece prikupljati unutar razreda pa će volonteri prikupiti sredstva od razreda do razreda.

U nastavku se nalazi i obavijest koju smo poslali učenicima i njihovim roditeljima:

Poštovani roditelji,

uz suglasnost Grada Varaždina i Vijeća roditelja VI. osnovne škole Varaždin pozivamo Vas da se preko Vaše djece, naših učenika uključite u akciju Socijalne samoposluge „Mladi protiv gladi“ u organizaciji  Franjevačkog svjetovnog reda i Franjevačke mladeži.

Cilj akcije je prikupljanje hrane, higijenskih i sanitarnih potrepština u svim osnovnim školama u Varaždinu i okolici, koje su u nadležnosti grada Varaždina. Volonteri OFS i FRAME prikupljene artikle će u obliku paketa uručivati korisnicima socijalne samoposluge.

Akcija se organizira po principu „1 učenik 1 proizvod“ odnosno tako da svaki učenik (ako je u mogućnosti) donira jedan proizvod po izboru, a prema želji i više. Proizvodi koji se prikupljaju su: trajno mlijeko, ulje, šećer, brašno, tjestenina, koncentrat rajčice, riža, sol, palenta, griz, konzerve, marmelada, pasta za zube, sapun, gel za tuširanje, šampon, sredstva za pranje posuđa i rublja i sl.

Ova akcija će se na VI. osnovnoj školi održati 26.11.2013. u vremenu od 8 do 12 sati.

S poštovanjem,

Mario Stančić, dipl. inf.