Učenici VI. osnovne škole Varaždin nagrađeni Oskarom znanja za iznimne uspjehe na natjecanjima
Autor: Ivana Canjuga, Ivana Zidar, 27. 6. 2024.

Najboljim učenicima generacije, pobjednicima državnih natjecanja u znanju, glazbi i plesu i osvajačima medalja na međunarodnim natjecanjima i olimpijadama, u srijedu 26. lipnja 2024. dodijeljena je nagrada Oskar znanja.

Ovo najveće priznanje u obrazovanju za iznimne uspjehe i rezultate dobilo je 480 učenika iz škola diljem Hrvatske, a njihovim su mentorima bile uručene zahvalnice. Svečanu 20. dodjelu nagrade Oskar znanja organizirala je Agencija za odgoj i obrazovanje uz podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih i Hrvatske zajednice županija u Kongresnom centru Zagrebačkog velesajma.

Prva je uzvanike pozdravila Darija Kurtić, vršiteljica dužnosti ravnateljice u Agenciji za odgoj i obrazovanje, a kasnije i Ministar znanosti Radovan Fuchs. Na događanju su prisutni bili i mnogi uzvanici vezani uz odgoj i obrazovanje koji su se također obratili dobitnicima važne nagrade. Elizabeta Canjuga, učenica 6. b razreda VI. osnovne škole Varaždin osvojila je prvo mjesto na državnom Natjecanju iz astronomije sa svojom mentoricom Milicom Žabčić.  Učenica i mentorica veoma su ponosne na nagradu te su se prepune dojmova vratile s dodjele na kojoj je bio upriličen i prigodni program za sve koji su nazočili dodjeli nagrade Oskar znanja.

Dobitnik Oskara znanja je i Gabrijel Kraljić koji je osvojio prvo mjesto na Natjecanju mladih tehničara pod mentorstvom Marka Martineca i Ivice Kolarića (Centar izvrsnosti za robotiku). Uspješni su bili mladi robotičari Petar Habek, Filip Smuđ i Gabrijel Kraljić koji su osvojili prvo mjesto na  Europskom RoboCup Junior natjecanju. Mentor učenicima je Ivica Kolarić (Centar izvrsnosti za robotiku).

Ivana Canjuga, učiteljica hrvatskoga jezika

Ivana Zidar, učiteljica hrvatskoga jezika