Plesom generacije i završnom priredbom osmaši obilježili kraj osnovnoškolskog razdoblja
Autor: Ema Štrocinger, Ivana Zidar, 24. 6. 2024.

U organizaciji razrednika osmih razreda Bojane Perko, Vedrane Herman, Tomice Kanotija i Mihaele Vrbljak Grđan 20. lipnja osmaši su se okupili u blagovaonici škole u 18 sati, gdje ih je dočekala večera uz glazbu. Ova svečanost je označila početak njihovog oproštajnog druženja kojim su obilježili završetak osnovnoškolskog razdoblja.

Nakon večere, održan je izbor za Miss i Mistera generacije. Svaki razred imao je po troje kandidata, a svaki kandidat je imao priliku predstaviti se u što boljem svjetlu. Za Miss generacije izabrana je Franka Golub, dok je titulu Mistera generacije ponio Luka Gradečak. Nakon proglašenja pobjednika, ples se nastavio uz glazbu, a sve glazbene želje ispunjavala je knjižničarka Nataša Narančić.

Slijedilo je okupljanje u velikoj dvorani gdje su uživali u koncertu Lil Frenkyja. Osmaši su imali priliku zapjevati s njim, što je dodatno podiglo atmosferu i stvorilo nezaboravne uspomene. Nakon koncerta, veselo društvo se vratilo u blagovaonicu gdje su plesali, smijali se i plakali, prisjećajući se svojih osnovnoškolskih dana.

Sljedećeg dana slavlje se nastavilo završnom priredbom na kojoj su proglašeni nagrađeni učenici. Ove godine škola je imala čak 183 nagrađena učenika koji su sudjelovali na državnim natjecanjima, što je još jednom potvrdilo njezin uspjeh.

Sportašicom generacije proglašena je Marija Balažić iz 8. c razreda, a sportašem generacije Teo Stojaković iz 8. a razreda. Uzor generacije je Zrinka Hranjec iz 8. a razreda. Učenik generacije je Marin Rođak iz 8. c razreda.

Osmaši su pripremili oproštajnu priredbu za svoje učitelje i pokazali raskoš svojih talenata. Posebno emotivan trenutak za sve prisutne bio je gledanje filmića koje su učenici sami snimili za ovu priliku, prisjećajući se najljepših trenutaka iz osnovne škole.

Ova dva dana bila su ispunjena smijehom, suzama, pjesmom i plesom, čime su osmaši obilježili završetak jednog važnog razdoblja u svom životu i spremno zakoračili u novo poglavlje.

Fotografije i videozapis nastupa možete pogledati u nastavku.

Priredba cijele škole 1.dio

Priredba cijele škole 2. dio