Prvašići u dječjoj čaroliji Contessa
Autor: Nikolina Kelemenić, Tanja Božić, 17. 6. 2024.

U četvrtak, 6.6.2024. učenici 1.a i 1.c razreda posjetili su preko 300 godina stari posjed Contessa.

Tamo su se upoznali s konjima i ponijima, naučili kako im se prilazi te kako se hrane i njeguju.

Zatim je uslijedio najzanimljiviji dio, oblačenje u kostime. Djevojčice su obukle prekrasne haljine i stavile tijare, a dječaci su obukli viteške tunike. Tako su kao prave princeze i vitezovi naučili dvorski ples i naklon. Na posjedu su još razgledali i bajkovito uređene prostorije te slušali zanimljive dvorske priče.

Nakon odličnog ručka posjetili su i perivoj dvorca Erdödy gdje su uživali u zajedničkoj igri, druženju i zabavi.
Kako je sve to izgledalo, pogledajte u fotogaleriji.