Terezija Labaš

Učiteljica sam razredne nastave sa 40-godišnjim radnim iskustvom.

Volim svoj posao i maksimalno se trudim da sve bude u redu. Od svojih učenika u 4. razredu očekujem i želim da budu prvenstveno sretni i zadovoljni u razredu te da takvi s lakoćom svladaju nastavni plan i program.

Također očekujem i dobru suradnju s roditeljima.

3. razredi u Lepoglavi na izvanučioničkoj nastavi
Autor: Ružica Martinec, 8. 10. 2013.

U četvrtak, 3. listopada, učenici trećih razreda odradili su izvanučioničku nastavu Orijentacija u prostoru u Lepoglavi.

Bio je krasan, sunčan, jesenji dan. Krenuli su vlakom iz Varaždina. Na putu do željezničkog kolodvora mogli su se orijentirati prema suncu te pratiti smjer kretanja. U vožnji vlakom promatrali su polja i uočavali poljoprivredne kulture koje se uzgajaju u našem kraju. Po dolasku u Lepoglavu u Gaveznici su odslušali zanimljivo predavanje o vulkanu, ahatu i mineralima. Tražili su i pronašli svaki svoj kamenčić s ahatom kojega su ponijeli kući. S Gaveznice su promatrali reljef i također ponovili kako se možemo orijentirati. Šetnja od Gaveznice do centra Lepoglave je bila ugodna i tamo ih je čekao ručak. Poslije toga učenici su izradili svoju vulkansku razglednicu, razgledali izložbu tradicionalnih igračaka i lepoglavske čipke te se kratko poigrali na dječjem igralištu. Nastava je završila posjetom crkvi gdje su također saznali zanimljivosti. U šetnji do željezničke postaje u Lepoglavi sređivali su dojmove te pričali što im je bilo najzanimljivije. U vlaku do Varaždina bilo je i pjesme i odzvanjao je učenički smijeh. Za ovaj vlak to je bilo pravo prisjećanje na davna vremena kad se stotinjak đaka vozilo u školu u Varaždin svaki dan. A za naše đake vožnja vlakom činila se ko prava avantura koju će dugo pamtiti.

Ne propustite pogledati i ostale fotografije!