Cmuk Miroslav

MIROSLAV CMUK (Varaždin, 1983.), profesor hrvatskog jezika i književnosti, diplomirani knjižničar, stručni suradnik knjižničar

U radno vrijeme knjižničar VI. osnovne škole Varaždin. Voditelj grupe Kreativno pisanje. U slobodno vrijeme piše o filmovima, glazbi, književnosti i stripovima. Kolumne, eseje, osvrte i stručne tekstove objavljivao u više časopisa (Hrvatski filmski ljetopis, Kolo, Kvadrat, Tema, Zarez…) i na portalima (Magazin Gradske knjižnice Rijeka; www.stripovi.com...). Objavio knjige eseja Stripizam (Matica hrvatska Bizovac, 2017.), Zvučna čitanka (Matica hrvatska Bizovac) i Lektirizam (Knjiga u centru, 2019.).

Najčitateljica 4.c razreda
Autor: Miroslav Cmuk, 17. 10. 2019.

Počela je manifestacija "Mjesec hrvatske knjige".

Od 15. listopada do 15. studenog traje kulturna manifestacija "Mjesec hrvatske knjige" tijekom koje se promiče ljubav prema domaćoj književnosti i čitanju uopće. Organiziraju se izložbe, predavanja, književni susreti i srodne aktivnosti.

VI. osnovna škola započela je "Mjesec hrvatske knjige" u novoj školskoj knjižnici. Učiteljica Ružica Trogrlić nagradila je knjigom najčitateljicu svojeg razreda, Emu Magaš. Poklon će Emu, ali i ostatak razreda, sigurno potaknuti na čitanje.

Knjižničar je ukratko 4.c razredu opisao povijest knjižnice i ponovio pravila ponašanja u knjižnici te u suradnji s učiteljicom Ružicom (koja u slobodno vrijeme jako puno čita) održao uvodni sat lektire, u kraćim crtama opisao neka lektirna djela koja se čitaju u četvrtom razredu.