Prethodno objavljene vijesti možete pogledati na stranici: Prethodne vijesti

Festival znanosti na Fakultetu organizacije i informatike
Autor: Ana Obradović, 26. 4. 2024.

U srijedu, 24.4.2024.godine, učenici petih i sedmih razreda naše škole prisustvovali su na Festivalu znanosti na Fakultetu organizacije i informatike.

Tema predavanja bila je Pozitivna inteligencija -  što je i kako je koristiti. Učenici su mogli čuti korisne savjete koji su primjenjivi u svakodnevnom životu. Samim predavanjem kod učenika se nastojalo potaknuti stvaranje pozitivnih misli.

Predavači su podijelili korisne savjete  vezane uz planiranje i odabir prioritetnih aktivnosti što je od izuzetne važnosti kako bi učenici mogli pravilno rasporediti svoje vrijeme i na taj način smanjiti stres.

U sklopu predavanja naglasak se stavio i na utjecaje koje upotreba mobilnih uređaja prije spavanja ima na kvalitetu sna.

Predavanje je bilo zanimljivo i poučno te se nadamo da će učenicima poslužiti kao izvor motivacije i korisnih znanja za daljnji razvoj.