Radionice o američkoj kulturi za osmaše - HRVATSKO-AMERIČKO DRUŠTVO
Autor: Natalija Hranjec, 27. 4. 2024.

U utorak 23.4.2024. ugostili smo predstavnike Hrvatsko-američkog društva iz Zagreba na čelu s Michaelom Souciem (voditeljem raznih programa unutar  HAD-a) te Sarom McCowell koji već tradicionalno drže radionice o američkoj kulturi učenicima 8.-ih razreda naše škole uz logističku pomoć učiteljice engleskog jezika Natalije Hranjec.

Učenici su bili raspoređeni u 2 grupe te su slušali o raznim programima koje provodi Hrvatsko-američko društvo sa sjedištem u Zagrebu te su sudjelovali na interaktivnim predavanjima/radionicama o američkom obrazovnom sustavu te geografiji i nacionalnim parkovima SAD-a.

Bila je to prilika u kojoj su učenici pokazali neka već otprije stečena znanja, ali su prije svega naučili mnogo toga novoga o jednoj od najvećih zemalja engleskog govornog područja – SAD-u.

Sve je kulminiralo kvizom o navedenim temama gdje su dvoje učenika, Vito Fran Škvorc (8.A) i Viktor Ozimec (8.B) osvojili nagradu, knjige na engleskom jeziku „Ugledni hrvatski znanstvenici u svijetu“ (˝Distinguished Croatian scientist in the world“).

Atmosferu s predavanja možete vidjeti u našoj galeriji, a mi se već unaprijed radujemo budućim suradnjama s HAD-om.