Mediji o nama, novinarski kutak

Urednici Novinarskog kutka su: Ivana Canjuga, Marina Ivanović, Ida Lacković, Andreja Remar Vidrač, Marijana Martinec.
  ŠESTICA

MATEMATIČKA ŠESTICA

Urednica Matematičke šestice je Katica Kalajdžija. Do 2012. urednica Šestice bila je Snježana Sokol.

Dan oslobođenja Varaždina i Dan branitelja Varaždinske županije

Svečanim mimohodom obilježena 25. obljetnica oslobođenja Varaždina.

U četvrtak 22. rujna 2016. obilježena je 25. obljetnica oslobođenja grada Varaždina i Dan branitelja Varaždinske županije. Predstavnici učenika viših razreda i članovi Novinarske grupe  VI. osnovne škole Varaždin okupili su se ispred Kapucinske crkve u pratnji učiteljice Bojane Perko, ravnatelja škole Marija Stančića i drugih djelatnika Škole. Svi su krenuli prema Kapucinskom trgu kako bi sudjelovali u programu svečanosti.

Na početku Domovinskog rata u Varaždinu je bio smješten 32. mehanizirani korpus kopnene vojske JNA. Prema svojoj ukupnoj snazi taj je korpus bio jedan od najsnažnijih korpusa JNA. Stoga je i zauzimanje vojarni bile od velike važnosti za nastavak rata. Borbe u Varaždinu trajale su tjedan dana nakon čega su snage JNA predale. To je bilo 22. rujna 1991. godine.

Povodom 25. obljetnice spomenutog događaja na Kapucinskom trgu održana je svečanost na kojoj su govore održali župan Varaždinske županije Predrag Štromar, gradonačelnik Grada Varaždina Goran Habuš, istaknuti sudionici Domovinskog rata s područja Varaždina, predstavnik Vlade Republike Hrvatske i  izaslanik predsjednice Republike Hrvatske.

Na trgu su se nalazili razni štandovi s opremom kojom se vojnici i  policajci služe u akcijama. Djeca i odrasli imali su priliku bliže pogledati oružje i opremu, a neke dijelove opreme, kao što je balistički štit, balistička kaciga i slično, mogli su isprobati. Bilo je  izloženo nekoliko policijskih automobila i motora koje su djeca mogla promatrati i slikati se s njima.