Mediji o nama, novinarski kutak

Urednici Novinarskog kutka su: Ivana Canjuga, Marina Ivanović, Ida Lacković, Andreja Remar Vidrač, Marijana Martinec.
  ŠESTICA

MATEMATIČKA ŠESTICA

Urednica Matematičke šestice je Katica Kalajdžija. Do 2012. urednica Šestice bila je Snježana Sokol.

Projekt „Školsko voće“ - Jedimo zdravo i budimo zdravi
Autor: Ivana Canjuga, 30. 11. 2015.

Svakog petka, za dobar i zdravi završetak tjedna, u našoj se školi provodi projekt „Školsko voće“. Toga dana učenici dobivaju voće za užinu.

Cilj ovog projekta je oblikovanje prehrambenih navika djece i ograničavanje unosa hrane s visokim sadržajem masti, šećera i soli kako bi se spriječila debljina i bolesti uzrokovane neadekvatnom prehranom te omogućavanje školskoj djeci dodatnog obroka svježeg voća. Voće koje ostane, učenici mogu ponijeti kućama. Učenica Lorena Bučovnik, članica Novinarske grupe otišla je u školsku kuhinju i porazgovarala s učenicima i kuharima o projektu. A slike možete vidjeti u privitku.

Ivana Canjuga

Fotolgalerija      Fotogalerija RN

„Projekt „Školsko voće“ je u VI. osnovnoj školi uveden prije otprilike 3 godine. Prije se u školi dobivalo voće više puta tjedno, a sada petkom voće djeca dobivaju od grada. Djeca imaju mogućnost da svakog petka pri izlazu iz škole uzmu po jednu voćku. Kuhar nam je rekao da je svakom djetetu dnevno potrebno 5 voćki kako bi bilo zdravo. Pitali smo učenike za njihovo mišljenje i rekli su nam da im se sviđa što  uz užinu dobivaju i voće.“

Lorena Bučovnik, 6. b