Mediji o nama, novinarski kutak

Urednici Novinarskog kutka su: Ivana Canjuga, Marina Ivanović, Ida Lacković, Andreja Remar Vidrač, Marijana Martinec.
  ŠESTICA

MATEMATIČKA ŠESTICA

Urednica Matematičke šestice je Katica Kalajdžija. Do 2012. urednica Šestice bila je Snježana Sokol.

Varaždin pod krunom Habsburgovaca
Autor: Ivana Canjuga, 2. 11. 2015.

U petak, 30. listopada 2015. održan je okrugli stol pod nazivom „Varaždin i Habsburzi“ povodom 200. godišnjice završetka Bečkoga kongresa. Okrugli je stol održan u multimedijskoj dvorani palače Herzer, a sve je započelo u deset sati.

Učenici članovi Novinarske grupe s učiteljicom Verom Hlapčić prisustvovali su samom događaju. Uvodne govore održali su župan Varaždinske županije Predrag Štromar, gradonačelnik Varaždina Goran Habuš, Miran Bojanić Morandini, ravnatelj Gradskog muzeja Varaždin i akademik Stjepan Damjanović, voditelj Zavoda Hrvatske akademije u Varaždinu, koji su pozdravili goste i najavili temu okruglog stola. Poslije smo porazgovarali s učiteljicama iz Povijesti koje su nam pojasnile ulogu Habsburgovaca u životu našeg grada i države. Bilo nam je lijepo i mnogo smo naučili.

Ivona Mikulčić i Paula Bartolić, članice Novinarske grupe