Izložba naših učenica u gradskoj knjižnici

Književnost i slikarsko umijeće stopili su se u jedinstvenoj izložbi radova naših učenica u Gradskoj knjižnici i čitaonici „Metel Ožegović“ Varaždin. Njome se nastavila izvrsna suradnja između školske i gradske knjižnice, a prostore Odjela za djecu sada krasi ukupno 11 radova učenica i 2 rada učiteljica naše škole.

Podsjetimo se, ovaj kreativni projekt proizašao je iz aktivnosti nazvane „Paint & Kids Champagne“, koju su organizirale učiteljica Likovne kulture Maja Šarec Dvorski i knjižničarka Nataša Narančić u sklopu projekta „Mali (i) velikani“. Ova zanimljiva aktivnost sastojala se od istraživanja života i djela poznatih osoba, čije su biografije nedavno postale dio knjižnične zbirke naše školske knjižnice te slikanja njihovih portreta uz naglasak na ključne osobine o kojima su učenice slušale, čitale i istraživale.

Na izložbi su se istaknuli portreti sljedećih velikana:

• Albert Einstein, naslikala je Mia Uranić (8. b)
  • Audrey Hepburn, naslikala je Elizabeta Canjuga (6. b)
  • Coco Chanel, naslikala je Nika Pintarić (8. c)
  • Dražen Petrović, naslikala je Elena Novak (8. c)
  • Frida Kahlo, naslikala je Milla Šekez (7. b)
  • Ivana Brlić-Mažuranić, naslikala je Milena Domislović (8. b)
  • Marija Jurić Zagorka, naslikala je Vanesa Remar (8. c)
  • Marilyn Monroe, naslikala je Zita Bedeković (8. c)
  • Nikola Tesla, naslikala je Tena Mlinarić (8. d)
  • Rosalind Franklin, naslikala je Luna Vidović (6. b)
  • Salvador Dali, naslikala je Hana Keretić (8. c)

Osim toga, izloženi su i radovi učiteljica:

• J. R. R. Tolkien, naslikala je učiteljica Maja Šarec Dvorski
  • Marie Curie, naslikala je učiteljica Ružica Martinec

Da ova izložba za posjetitelje ne bude samo pasivno promatranje umjetnosti dodan je interaktivni element. QR kodove koji su postavljeni uz svaki rad posjetitelji mogu skenirati i pristupiti posebnoj web stranici stvorenoj za ovu prigodu. Knjižničarka ju je personalizirala kako bi pružila dodatne informacije o portretiranim osobama te izvore iz kojih su preuzeti podatci.

Web stranicu možete pogledati ovdje: https://sites.google.com/view/izlozba-mali-i-velikani/po%C4%8Detna-stranica

Izložba će posjetiteljima biti dostupna do sredine svibnja. Ako još niste imali priliku, svakako je vrijedno posjetiti Odjel za djecu i upoznati se s radovima naših talentiranih mladih umjetnica. Još jednom čestitamo našim učenicama na izvrsnim radovima i velikom uspjehu!