Klub ŠEST PLUS - Natjecanja učenika

Na ovoj stranici možete pratiti uspjehe naših učenika na natjecanjima u organizaciji AZOO. Želimo svima puno uspjeha!

Najuspješniji učenici na državnim i međunarodnim natjecanjima nagrađeni u Županijskoj palači
Autor: Ivana Canjuga, 3. 7. 2024.

Učenici osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije, među kojima su i učenici VI. osnovne škole Varaždin, koji su sudjelovali na brojnim državnim i međunarodnim natjecanjima, kao i smotrama, u Varaždinsku županiju vratili su se sa sto i jednom osvojenom medaljom.

Za njih, te njihove mentore, roditelje, ravnatelje odgojno-obrazovnih ustanova župan Varaždinske županije Anđelko Stričak zajedno s Upravnim odjelom za prosvjetu, kulturu i sport na čelu s pročelnikom dr. sc. Miroslavom Huđekom priredio je prijem u Županijskoj palači.

Župan Stričak naglasio je da su oni ukupno osvojili 101 medalju na državnim i međunarodnim natjecanjima i smotrama. Od trideset i tri osvojena prva mjesta na državnim natjecanjima i smotrama, deset je osvojenih u znanju, trinaest u strukovnim zanimanjima, četiri u glazbi, jedno prvo mjesto u natjecanju školsko-sportskih društva te pet prvih mjesta u kategoriji učenika s teškoćama u razvoju. Osim toga, na državnim natjecanjima i smotrama osvojili su i dvadeset i četiri druga mjesta te osamnaest trećih. Na međunarodnim natjecanjima, od robotike, informatike, matematike, naši učenici vratili su se s ukupno trinaest zlatnih, četiri srebrna i devet brončanih medalja, a što je ogroman uspjeh za Varaždinsku županiju.

Učenici VI. osnovne škole mogu se posebno pohvaliti uspjesima u robotici i astronomiji, a učitelj Dario Maltarski uspjehom u matematici.