Prvaci na 1. Eurokvizu učenika osnovnih škola Varaždinske županije
Autor: Tina Ivčić, 10. 5. 2024.

U utorak, 7.5.2024. održan je 1.Eurokviz učenika osnovnih škola Varaždinske županije na kojem je ekipa učenika VI.osnovne škole u sastavu: Katarina Kajić, Bartol Vusić, Vinka Cokarić i Vito Fran Škvorc, predvođena mentoricom Tinom Ivčić, osvojila 1.mjesto.

Ova aktivnost bila je jedna od mnogih u organizaciji Koordinacije za ljudska prava Varaždinske županije, kojom se obilježio Dan Europe. Dan Europe je hrvatski spomendan kojim se slave počeci udruživanja europskih država u zajednicu kojoj od 2013. godine pripada i Republika Hrvatska. Želja članova Koordinacije bila je da Dan Europe protekne u druženju, edukaciji i toleranciji.

Predstavnici škola Varaždinske županije okupili su se na 1.Eurokvizu uoči Dana Europe, u utorak 7. svibnja 2024. s početkom u 11.00 sati. Mjesto obilježavanja bila je kongresna dvorana hotela Minerva Varaždinske Toplice. Koordinacija je za predstavnike škola pripremila prigodni program koji je uključivao i nagradni kviz o Europi za učeničke timove. Pitanja su tematski vezana uz europsku povijest, kulturu, običaje, geografiju, sport, glazbu, poznate Europljane. Kviz se odvijao u dva kruga, a na kraju su bili proglašeni pobjednici koji su osvojili vrijedne nagrade.

Čestitamo našim učenicima na izvrsnom uspjehu!