MathFest u Termama Tuhelj
Autor: Nina Vidoni, 2. 5. 2024.

Nakon odrađenog državnog Natjecanja iz matematike naši najbolji matematičari nastupili su na 7. MathFestu u Termama Tuhelj u Krapinsko-zagorskoj županiji.

Nastupile su dvije ekipe. U kategoriji math56 ekipa u sastavu: Amadeo Shatten (5. c), Pavao Margotić (5. b), Fabijan Cokarić (6. b) i Maksim Topić (6. d.) osvojila je izvrsno 4. mjesto u konkurenciji od 38 ekipa. Treba napomenuti kako je ekipa imala isti broj bodova, kao i trećeplasirana ekipa, ali treće mjesto im je promaklo zbog manjeg broja riješenih zadataka iz teže skupine.

U kategoriji math78 ekipa u sastavu: Silvia Gotal (7. a), Filip Smuđ (7. a), Bruno Tomašković (7. b) i Oliver Vitez (8. c) osvojila je prvo mjesto u konkurenciji od 33 ekipe. Čestitamo svim učenicima, roditeljima i mentorima na postignutim rezultatima.

Aktiv matematike