Međunarodni projekti i partnerski odnosi sa školama

Voditelji međunarodnih projekata na školi su: Tina Ivčić. i Mario Stančić

Više o Međunarodnim projektima i partnerskim školama možete pronaći listajući objedinjene vijesti u nastavku ili pratiti izdvojeno kroz Erasmus+, eTwinning, CAS-HAD, YeC, Partnerske škole.

About us

Über uns

Prezentacija škole

Prezentacija Varaždina i Hrvatske

Projects eTwinning TwinSpaces

Plesovi

55. obljetnica

Božićni plesnjak

KA1 Svladavanje izazova istraživačkom nastavom - Finska - projekt predstavljen učenicima
Autor: Mihaela Vrbnjak Grđan, 9. 6. 2020.

KA 1 projekt – Svladavanje izazova istraživačkom i projektnom nastavom u digitalnom okruženju predstavljen je na satu razrednika preko Zoom aplikacije.

Učenicima 8. c razrednog odjela ukratko je predstavljen projekt Svladavanje izazova istraživačkom i projektnom nastavom u digitalnom okruženju na satu razrednika preko Zoom aplikacije.

Tijekom listopada 2019. godine učitelji VI. OŠ Varaždin boravili su u Finskoj u gradu Lohja u osnovnoj školi „Tytirin koulu“ u sklopu projekta Erasmus +KA1.

Učenicima je razrednica predstavila devetogodišnje obrazovanje u Finskoj. Pomoću fotografija približila im je način odgoja i obrazovanja u Finskim školama, posebno u osnovnoj školi „Tytirin koulu“ i školi „Antilla koulu“ te mnogobrojne kulturne i društvene aktivnosti. Sumativno vrednovanje u Finskim školama počinje u šestom razredu osnovne škole, a do tada se vrednuje isključivo formativno. U razredu je od 12 – 18 učenika, učenici rade individualno, u paru ili u grupi. Zastupljena je istraživačka, eksperimentalna i projektna nastava.

Važno je naglasiti da škola nema zvona i da učenici tijekom dana nekoliko puta (neovisno o vremenskim uvjetima)  izlaze u prirodu i na igrališta.

U navedenoj školi učitelji su organizirali Hrvatski dan na kojem su prezentirali Hrvatsku, grad Varaždin i školu kroz brojna kulturna, obrazovna i sportska događanja.

Učenici 8. c razrednog odjela su posebno bili oduševljeni činjenicom da nama brojčanog ocjenjivanja prvih pet godina, malim brojem učenika u razrednim odjelima, besplatnim toplim obrokom za sve učenike, školom bez zidova i zvona.