Akcije: humanitarne akcije, volonteri, mali građani

Misijska akcija „Snaga riječi koja mijenja svijet“
Autor: Ljiljana Posavec Zavrtnik, 24. 3. 2017.

Uoči Svjetskog dana misija naša škole ove godine će se uključiti u akciju „Snaga riječi koja mijenja svijet“ tijekom koje će prodavati misijske narukvice, kako bi putem hrvatskih misionara, diljem svijeta pomogla u očuvanju djetinjstva. Narukvice u pet različitih boja, moći će se kupiti po cijeni od 5 kuna na satovima vjeronauka.

Svaka promjena u svijetu kreće od pojedinca, stoga je cilj ove akcije malim djelima ljubavi pomoći djeci da ostanu djeca; vratiti im vjeru, darovati ljubav, probuditi nadu, omogućiti im obrazovanje i igru – ono što svako dijete treba.

Misijske narukvice predstavljaju ta djela ljubavi, odnosno probleme koje želimo pomoći riješiti.

Zelena narukvica, narukvica vjere, predstavlja gladnu djecu diljem svijeta;

Crvena narukvica ljubavi - djecu bez roditelja;

Žuta narukvica nade - bolesnu djecu;

Plava narukvica je narukvica znanja;

Bijela narukvica igre predstavlja svu djecu koja su prisiljena raditi ili ratovati kako bi preživjela.

Riječ koju odaberete na narukvici neka i vama bude poticaj da se nikada ne prestanete igrati, da rastete u znanju, da nikada ne gubite nadu, da darujete ljubav i uvijek imate vjere jer divno je što postojite i imate priliku vratiti radost postojanja onima koji su ukras i budućnost ovog svijeta – djeci!