Akcije: humanitarne akcije, volonteri, mali građani

„IGRAČKE, BOJANKE I BOJICE NE TREBAJU PRIJEVOD“-ZA DJECU IZBJEGLICE
Autor: Ksenija Dretar, 14. 10. 2015.

U srijedu, 14.10.2015. članovi Dječjeg foruma, predsjednik Vijeća učenika, ravnatelj i pedagoginja škole posjetili su izložbu koja se održavala na V.OŠ Varaždin.

V.OŠ Varaždin započela je projekt 17.rujna izložbom fotografija djece izbjeglica, prikupljanjem bojanki, bojica, igračaka, mapa i drugih potrepština za djecu izbjeglice. Na izložbi su prikazane sve etape projekta,  rezultati održanih radionica i na kraju fotografije djece-izbjeglica  s  igračkama i bojankama u rukama i igri. Nadamo se  da će izložba, osim što je poučna, navesti učenike i odrasle na razmišljanje o dječjim pravima, razvijati empatiju i potaknuti ih na volonterizam  i pomaganje drugima.