Web stranicu i društvene mreže su u 2023./24. uređivali: Mario Stančić, Margareta Živković, Nataša Narančić, Monika Injić, Ana Obradović i Ema Štrocinger.

2. c : LIKOVNA RADIONICA „DOBAR TEK“
Autor: Lovorka Draginić, 9. 2. 2023.

U hladno zimsko jutro 3.2.2023. učenici 2.c razreda su krenuli prema Gradskom muzeju Varaždin  – palači Herzer gdje ih je dočekala kustosica pedagoginja JELENA PETKOVIĆ i odvela ih u svijet kuhinje.

Hmmm, fino, fino, … mljac, ukusno …. Pomislit ćete – no ovaj puta nismo ništa degustirali, nego smo uživali  u priči, slici i predmetima iz nekih prošlih kuhinja, zadivljeno smo promatrali raskošno postavljen stol koji mami da sjednemo uz njega i primimo se žlice, vilice i noža.

Vidjeli smo svašta: stare poljoprivredne alatke za obradu zemlje (za današnju djecu primitivni alati), isječke iz starih ženskih časopisa, reklame o hrani i proizvodima iz sredine 20.st,  „črnu“ i „belu“ kuhinju,  stare bakrene lonce, kotliće, modlice za izradu kolača, puške za lov peradi,  namirnice budućnosti i model nekog budućeg laboratorija za proizvodnju hrane i još puno toga.

Zatim smo promatrali sliku „Fini portreti“  Giuseppea Arcimbolda,  najinventivnijeg renesansnog umjetnika.  Njegova nam je slika   poslužila kao inspiracija da osmislimo sličnu kompoziciju portreta koristeći filcano voće i povrće u obliku magneta.  Da samo znate koji nam je to bio izazov …. Ma, slika govori više od riječi, pa pogledajte naše radove u galeriji slika.