Web stranicu i društvene mreže su u 2023./24. uređivali: Mario Stančić, Margareta Živković, Nataša Narančić, Monika Injić, Ana Obradović i Ema Štrocinger.

Ekologija u digitalnim medijima
Autor: Ivana Canjuga, 19. 9. 2022.

Tjedan dana u korisnom i ugodnom okruženju digitalnih medija.

U razdoblju od 12. do 16. rujna 2022. u gradu Krku održala se „MOV Ljetna škola digitalne i medijske pismenosti“ s temom ekologije i održivog razvoja.

Odabrani polaznici bavili su se podcastom i snimanjem dokumentarnih filmova ovisno o grupi za koju su se prijavili. Dvije učiteljice VI. osnovne škole Zdenka Šopar i Ivana Canjuga sudjelovale su u radionici za snimanje kratkog filma. Tema radionice bila je ekologija i održivi razvoj. Sudionici su prvo kontaktirali zanimljive sugovornike te s njima dogovorili snimanje. To su bili učenici i učitelji srednje i osnovne škole u Krku, gradonačelnik, voditelj udruge Eko Kvarner i slični sugovornici koji su govorili o svojim iskustvima s onečišćenjima i ekologijom u gradu Krku. Sudionici radionice naučili su kako snimiti kratki dokumentarni film, kako montirati snimljeno te kako rukovati kamerom i mikrofonom.

Na kraju je snimljen kratki dokumentarni film u trajanju od desetak minuta. Sudionici su naučili mnogo korisnih stvari, a istovremeno su se i zabavili te razgledali sva bogatstva otoka Krka. Fotografije možete pogledati u privitku.