2. c i 3. b obilježili Svjetski dan zaštite okoliša 2022.
Autor: Ružica Martinec, 8. 6. 2022.

Učenici 2. c i 3. b  obilježili su Svjetski dan zaštite okoliša na poseban način. Sudjelovali su na obilježavanju koje su organizirali Geotehnički fakultet, Tekstilno tehnološki fakultet i Fakultet organizacije i informatike u Šetalištu Ivana Pavla II.

Predstavljene su bile tehnologije pročišćavanja zraka i voda, zaštite tla, ponovne uporabe različitih vrsta otpada te primjene informacijskih tehnologija u zaštiti okoliša.
Bile su priređene i interaktivne eko pitalice u kojima su djeca mogla osvojiti i nagrade, a mogli su se odmoriti i na dekicama posebno izrađenima za tu priliku.

Tako su učenici na tri "otoka" - Zemlja, Voda i Zrak naučili o važnosti pčela u prirodi, kušali su med i medenjake. Vidjeli su rezultate istraživanja "Otpad - od kolijevke pa do groba", gledali su mikroplastiku, napravili privjeske za ključeve od kože, pleli prostirke od otpadnog tekstila... i još puno toga zanimljivoga.

Pogledajte fotografije.