Mali znanstvenici
Autor: Irena Čerpinko, 23. 5. 2022.

Znanost..Ahh…Znanost..

Istraživanje, proučavanje, dokazivanje interesi su najmlađih. Stalno se pitamo kako, zašto, gdje, kako je moguće, gdje se to dešava… Istražujemo i dolazimo do brojnih odgovora. Svaki sat donosi nam nove izazove i interese za daljnjim istraživanjima i dokazivanjima. Počeli smo otiscima. Promatranjem promjena u prirodi tijekom godišnjih doba i kao pravi mali znanstvenici izveli nekoliko pokusa. Poseban interes izazvale su male makete svemirskih raketa koje su učenici sami izradili. Napunili su ih šumećim tabletama koje su služile kao gorivo. Sreći i uzbuđenju nije bilo kraja kada su rakete letjele razredom. Učenici su se zasladili i lizalicama različitih oblika koje su dobili kuhanjem vode, šećera i prirodnih boja. Sadnjom biljke došli smo do zaključka što je biljci potrebno za rast i razvoj. Veselimo se novim izazovima u istraživanjima, pokusima, zaključcima.

Ostatak fotografija možete pogledati u fotogaleriji.