Državno natjecanje iz kemije
Autor: Mihaela Vrbnjak Grđan, 11. 4. 2022.

Mila Maretić iz 8.b razreda je srebrna, osvojila je 2.mjesto!

Ove godine Državno natjecanje iz kemije održano je u Vinkovcima. Na državnom natjecanju iz kemije pišu se dvije zadaće, jedna se piše ujutro a druga u poslijepodnevnim satima što zahtijeva veliku koncentraciju, samopouzdanje i motiviranost učenika. Obje zadaće u osnovnim školama su vezane uz pokus – metoda učenje otkrivanjem.

Domaćini OŠ A.G. Matoš u Vinkovcima su bili odlično organizirani. Osjećali smo se ugodno i sigurno u njihovim rukama.

Rezultati su odlični, Mila Maretić, učenica 8.b razrednog odjela osvojila je 2.mjesto sa 72/80 bodova, samo pola boda iza prvoplasirane učenice iz Zagreba.

Mila je pokazala iznimno znanje, koncentraciju i razumijevanje kemije.

„Prva zadaća – pokus bila je teža od druge, trebalo je identificirati različite spojeve na temelju njihove kemijske reakcije s kiselinom i lužinom. Druga zadaća je bila manje zahtjevna, ali smo ju pisali poslije podne pa mi je koncentracija malo pala. Tijekom natjecanja osjećala sam se dobro, posebno lijepo mi je bilo družiti se s prijateljima iz drugih škola Varaždinske županije. Jako smo se dobro proveli i zabavljali. Zadovoljna sam sa svojim rezultatom. Ovaj rezultat mi donosi i poziv za testiranje na PMF – u za međunarodne olimpijade EUSO i IUSO. Hvala i mojoj mentorici Mihaeli Vrbnjak Grđan.“ – kaže Mila.

Na Državnom natjecanju sudjelovalo je ukupno 129 učenika osnovnih i srednjih škola što znači da su 7.7% natjecatelja činili učenici Varaždinske županije.

Ostatak slika možete pogledati u fotogaleriji.

Priloženi dokumenti:
konacna-ljestvica_DRZAVNO-KEMIJA-2022-FINALxlsx.xlsx (22.21 KB)