Učenici i učitelji VI. osnovne škole Varaždin u Matific pilot projektu
Autor: Ivana Canjuga, 13. 6. 2019.

Ponosni na učenike i učitelje naše škole zbog još jednog matematičkog uspjeha.

Zahvaljujući našim učiteljima i učiteljicama (Nina Prašnjak, Dario Maltarski, Hrvoje Hercigonja, Vesna Gašparić, Elizabeta Borovec, Lovorka Draginić, Ružica Martinec, Ida Lacković, Margareta Živković, Ružica Trogrlić, Tanja Vincek i Rosana Štrocinger) učenici naše škole su na Matificu vježbali matematiku više od 442 sata te zajedno skupili 30.094 zvjezdica. „To je veliki uspjeh i ponosni smo na sve sudionike“, ispričao nam je ravnatelj VI. osnovne škole Mario Stančić. S obzirom na uspjehe koje su postigli, u našoj se školi održala završna ceremonija Matific pilot projekta te će se napraviti i studija slučaja škole koja će biti predstavljena Ministarstvu znanosti i obrazovanja. Studija slučaja će također biti uvrštena u izvješće za najveću obrazovnu konferenciju koja će se održati u siječnju 2020. godine, a čiji je Matific sponzor. Matific je globalno prepoznati i višestruko nagrađivani online program za učenje i podučavanje matematike u osnovnim školama. Matific koriste škole u više od 50 zemalja, na 40 jezika i podešen je na 50 kurikuluma. Program radi na bilo kojem uređaju u online i offline verziji, kod kuće ili u školi. Matific sadrži preko 2,000 zadataka koji prolaze kroz nastavne cjeline i nadopunjuju se svaki tjedan, a temelje se na učenju kroz igru. Završnu svečanost posjetila je pomoćnica Ministrice znanosti i obrazovanja, Lidija Kralj te u ime Matifica Scott Smith, potpredsjednik globalnog poslovnog razvoja Matifica koji je s ponosom pohvalio sve koji su sudjelovali u projektu. U tom su projektu sudjelovale 42 škole s oko 3 200 učenika i 172 učitelja koji su 56 000 sati igrali ovu zanimljivu i korisnu matematičku igricu. Svi su zadovoljni rezultatima, a najbolji učenici su nagrađeni. Svi su se složili da će i dalje koristiti ovaj koristan digitalni alat.