Klub mladih tehničara "Faust Vrančić"

Voditelj Kluba mladih tehničara "Faust Vrančić" je Marko Martinec.

Robotika
Autor: Ivana Canjuga, Mijo Sučić, 30. 10. 2015.

U utorak 27.10.2015. u prostorima VI. osnovne škole održala se robotika u 16:30 sati.

Došli smo u blagovaonicu i tamo smo se potpisali i krenuli na zadatak. Prvo nam je učitelj objasnio kako se radi robot, a ako smo bili prvi gotovi, dobili smo XXL čokoladu u kojoj su bile male čokolade. Prvo smo morali napraviti tačke pa smo zatim napravili upravljač kako bismo mogli upravljati tačkama. Imali smo mnogo dijelova pa su neki tražili pomoć učitelja koji im je rado pomogao. Osim čokolade, učitelj Mijo Sučić najboljima je dao peticu. Nažalost, naš robot nije proradio, ali učitelj nam je ipak dao peticu jer je vidio koliko smo se trudile. Bilo je to lijep doživljaj za sve one koji su sudjelovali u robotici pa smo zamolili da se održi i sljedeće godine.

Zahvale učitelju Miji Sučiću za prekrasan dan robotike.

Nina Štimac, Nina Car i Paula Bartolić

Fotogalerija