Ovdje možete saznati više o sportskim aktivnostima naše škole!

Školsko sportsko društvo "Šesta" Olimpijski dan Sportski dan Biciklijada

Orijentacijsko
trčanje
Paraolimpijski
dan
Gradski sport

Za Olimpijske igre pripremao sam se cijeli život
Autor: Šimun Šopar, Lucija Spevec, 11. 2. 2013.

Poznati hrvatski plivač Gordan Kožulj posjetio je našu školu u sklopu projekta „Vrtim zdravi film“ i tom prigodom razgovarao je s nama  i otkrio nam kada i zašto se počeo baviti plivanjem, kako se pripremao za natjecanja i kakav je osjećaj osvojiti medalju. Također, otkrio nam je i neke zanimljive pojedinosti iz svoga života.

Kada ste počeli trenirati?

Počeo sam trenirati sa šest godina u Plivačkom klubu Mladost u Zagrebu.

Zašto ste odabrali baš plivanje?
Počeo sam plivati zato jer je moja sestra imala zdravstvenih problema pa su joj liječnici savjetovali da pliva kako bi ojačala pluća, a kako ne bih bio sam kod kuće odlučio sam krenuti s njom.

Koliko dnevno trenirate?
Sada više nisam u ozbiljnim sportskim vodama tako da treniram upravo zato da budem zdraviji. Plivam dnevno 45 minuta.

Koliko ste se dugo pripremali za Olimpijske igre?
Za Olimpijske igre pripremao sam se cijeli život. Posebno zadnje četiri godine kad sam trenirao više puta tjedno po više sati.

Otkrijte nam  izgledaju Olimpijske igre iz perspektive jednog sportaša?
To je poput velikoga festivala sporta. Tamo možete upoznati ljude iz drugih zemalja, ljude koji se bave nekim drugim sportom. To nije kao na natjecanju u plivanju gdje su samo plivači. Na Olimpijskim igrama upoznao sam i Filipa Udea te se  imao priliku slikati s nekim od najpoznatijih sportaša, kao što je primjerice Roger Federer.

Kakav je osjećaj osvojiti medalju?
To je lijep osjećaj koji traje vrlo kratko. Već sljedeći dan želite postići nešto više, a to znači da se trud isplatio.

Što radite u slobodno vrijeme?
Imam dva sina - Luku, koji ide u drugi razred, i Tomu, koji će na jesen u školu. Svo svoje slobodno vrijeme provodim upravo s njima.

Koji predmet vamje bio najdraži, a koji najteži u školi?
Najgori mi je bio njemački koji i danas ne govorim baš najbolje, a najbolji mi je bio fizika.

S kakvim ste uspjehom prolazili u školi?
Sve razrede s odličnim, osim jednoga u srednjoj školi koji sam prošao s vrlo dobrim.

Čime biste se bavili da niste sportaš?
Sportska karijera traje kratko. Ako si sportaš, moraš razmišljati što ćeš biti kasnije. Ja bih bio, a i jesam neki menadžer.

Imate li kućnoga ljubimca?
Nažalost ne. Moja sestra imala je zdravstvene probleme tako da nikada nisam imao ljubimca.

Volite li čitati  knjige?
Volim čitati i redovito svojoj djeci čitam prije spavanja, a ja najviše volim čitati biografije poznatih osoba i knjige o mojoj struci.

Najdraži film?
Ja ću budan sanjati.

Sviđa li Vam se naša škola?
Da. Sviđa mi se nešto što se ne vidi na prvu, a to je da imate čak i previše učenika te da je škola postala tijesna, ali ipak  ste sretni i dobri učenici.

Hvala vam.
Nema na čemu.