Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja: e-letak "Oprezno s online kupovinom!"
Autor: Mario Stančić, 15. 3. 2021.

Svjetski dan prava potrošača svake godine 15. ožujka ukazuje na potrebu educiranja i podizanja svijesti potrošača o njihovim pravima.

Globalna pandemija i nužne promjene životnog stila obilježili su proteklu godinu, a digitalizacija svakodnevnih aktivnosti olakšala nam je snalaženje u “novim normalnim” okolnostima. Tako je i školska učinioca, gotovo preko noći, zamijenjena dnevnim boravkom i tabletom, a odlazak u trgovinu sveo se na klik mišem. Internet privlači mlade novim načinima informiranja, zabave, druženja, ali i mogućnostima kupovine.

Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja ovogodišnji Svjetski dan prava potrošača obilježit će educiranjem djece školskog uzrasta o njihovim potrošačkim pravima s naglaskom na sigurnu online kupovinu.

Poveznica na e-letak

Priloženi dokumenti: