Eko grupa 5. grupe produženog boravka
Autor: Nina Kovač Tomašković, 28. 6. 2022.

Učenici 2. a i 4. d s veseljem su ove školske godine sudjelovali u izvannastavnoj aktivnosti, Eko grupi pete grupe produženog boravka VI. osnovne škole Varaždin.

Kroz školsku godinu Eko grupa je imala pune ruke posla. Da školski povrtnjak i cvjetnjak budu na ponos i diku VI. osnovne škole, pobrinuli su se marljivi učenici.

U školskom povrtnjaku su posadili salatu, papriku, rajčice, jagode, začinsko bilje i ostale povrtnice, a s posebnim veseljem ubrali plodove svoga rada.

Uvijek su se pobrinuli da biljke imaju dovoljno vode pa su redovito zalijevali povrtnjak. Vrlo pažljivo pristupili su i školskom cvjetnjaku. Prvo su posadili cvijeće, a zatim vodili brigu da biljke ne uvenu.

No, nisu cvjetnjak i povrtnjak bili jedina obveza za učenike. Oni su mnogo toga su naučili o recikliranju.

Izrađivali su tako iz recikliranog materijala lampione, držače za olovke, kišobrane, snjegoviće, kao i morske životinje, piliće, zečiće, kontejnere za recikliranje, različite božićne ukrase te eko vrećice.

Reciklirani materijali poslužili su im i za božićne i uskrsne čestitke te čestitke za Dan očeva i Majčin dan.

Učenici i učenice su se pokazali kao vrsni majstori umjetničkih djela koje su se našle na školskom panou. Naime, temperama su naslikali sliku na temu jesen, zima, proljeće i ljeto i izrađivali trodimenzionalne makove, tulipane i morske životinje od papira.

Dodajmo da je Eko grupa obilježavala i važne međunarodne praznike.

Kako smo bili marljivi i neke od naših radova, možete pogledati u fotogaleriji (1. dio i 2. dio).