Smotra Građanskog odgoja i obrazovanja
Autor: Rosana Štrocinger, 2. 5. 2022.

VI. osnovna škola je bila domaćin 1. županijske smotre projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja i drugih međupredmetnih tema za osnovne i srednje škole Varaždinske županije – Projekt građanin 2022.

Ove školske godine se županijska smotra održala na daljinu. Na smotri je sudjelovalo šest škola iz Varaždinske županije sa svojim projektima i to:

COVID-19 i obrazovanje, VI. OŠ Varaždin (OŠ, razredna nastava)

Voditeljica: Rosana Štrocinger

-  Mentalno zdravlje za srce lavlje, Medicinska škola Varaždin (SŠ)

Voditeljica: Jadranka Težački

-  Naš mali park voli svaki đak, OŠ „Petar Zrinski“ Jalžabet (OŠ, predmetna nastava)

Voditelj: Milivoj Dretar

- Plastik nije fantastik, III. OŠ Varaždin (OŠ, predmetna nastava)

Voditelj: Berislav Njegovec

- Pravilnom prehranom i kretanjem do zdravlja, OŠ Svibovec, PŠ  Gornja Poljana  (OŠ,

razredna nastava) , Voditeljice: Dubravka Mihalić i Terezija Pokos

- Zaboravljena ploča planinarskoga grada, OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec (OŠ,

predmetna nastava), Voditeljica: Suzana Jagić

Voditeljice i voditelji su za potrebe smotre na daljinu poslali sve potrebne materijale u digitalnom obliku kao i video snimke prezentacija učenika. Sve materijale je pregledalo županijsko povjerenstvo u sastavu: Aleksandra Oreški, Zdenka Šopar i Zdravka Grđan. Povjerenstvo je na daljinu razgovaralo s učenicima o njihovom radu na projektima te je nakon toga ocijenilo sve prijavljene projekte.

Sada svi sudionici s nestrpljenjem očekuju poziv na državnu smotru koja će se u svibnju održati u Zagrebu.

Ostale fotografije možete pogledati u fotogaleriji.