Državno natjecanje iz Tehničke kulture
Autor: Marko Martinec, 9. 5. 2022.

Državno natjecanje iz Tehničke kulture održalo se od 2. do 4.5.2022. u hotelu Zora, Primošten. Učenici VI. osnovne škole postigli su odlične rezultate.

Iz VI. Osnovne škole Varaždin nastupili su tri učenika u dvije kategorije, to su:

Marin Rođak (6.c) i Nino Petek (7.a), kategorija robotika i

Jakov Crnički (8.c), kategorija: elektronika.

Marin Rođak je postao državni prvak osvojivši 1. mjesto dok je Nino Petek zauzeo u istoj kategoriji 7. mjesto.

Jakov Crnički osvojio je 2. mjesto u elektronici.

Velike zasluge pripadaju i vanjskim mentorima iz gradskih i županijskih udruga. Kod Marina i Nine to je Centar izvrsnosti iz robotike Varaždinske županije, a s Jakovom je dodatno radio profesor Darko Tomašek iz Društva pedagoga učitelja tehničke Varaždin.