Dan darovitih učenika u 2. b razredu
Autor: Petra Kanešić, 4. 4. 2022.

Na Dan darovitih učenika zamijenili smo uloge. Učiteljica je sjela u školske klupe, a učenici su imali priliku na jedan školski sat postati učitelj/učiteljica.

Učenici koji su bili u ulozi učitelja priznali su kako nije jednostavno pripremiti se za nastavu, a ni održavanje discipline nije baš lako. Najviše im se svidjelo ispitivanje, ispravljanje uradaka i zadavanje zadaće.

U ulozi učitelja sudjelovali su Mate i Noa kao učitelji matematike, Naomi i Leon kao učitelji glazbene kulture, Leona i Lorena kao učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture, Issa i Lina kao učiteljice hrvatskog jezika te Marko Vokal i Bella kao učitelji njemačkog jezika.

U nastavku pročitajte što oni misle o ulozi učitelja.

Mate: „Meni je bio teško kao učitelj jer su učenici bili zločesti i ispitivali su svašta. Bilo se teško pripremiti za nastavu.“

Noa: „Teže je biti učitelj jer te nitko ne sluša, ali je i zabavno jer drugima provjeravaš zadatke.“

Naomi: „Meni se nije bilo teško pripremiti za nastavu. Na nastavi mi je bilo malo teško jer su učenici bili glasni.“

Leon: „Meni se nije bilo teško pripremiti za nastavu. Svidjelo mi se biti učitelj, ali je lakše biti učenik.“

Issa: U petak sam bila učiteljica iz hrvatskog jezika sa prijateljicom Linom. Jako smo puno vježbale i pripremale se. Na satu smo čitale priču koja se zove: Baš me briga. Nakon toga smo postavljale pitanja uz priču na koja su učenici odgovarali. Meni je bilo teže biti učiteljica nego učenica zato što biti učiteljica zahtijeva pripremu za svaki sat i  morala sam glasno pričati da bi dobila pažnju ostalih učenika. Ja mislim da je učiteljica lijep posao, ali težak zato što prenosim svoje znanje.

Lina: „Meni je bilo super biti učiteljica.“

Leona: „Meni je lakše biti učenica jer ne moram brinuti o djeci.“

Lorena: „Teže je biti učiteljica jer trebam opominjati učenike. Svidjelo mi se biti učiteljica.“

Marko: „Lakše je biti učenik. Oduzelo je mnogo vremena za pripremu. Najteže mi je bilo umiriti razred. Cijeli sat je bio jako zabavan. Najzabavnije je bilo provjeravanje radne bilježnice i udžbenika.“

Bella: „Meni se bilo teško pripremiti se za nastavu. Teže je biti učiteljica, ali je bilo lijepo.“

Ostatak slika možete pogledati u fotogaleriji.