EU KA2 Breaking Barriers - Virtualna mobilnost u Slovačkoj - 4. dan
Autor: Mario Stančić, Ivana Canjuga, 10. 2. 2022.

U četvrtak, 10.2.2022. održao se četvrti dan virtualne mobilnosti u Slovačkoj. Zemlje partneri već su se uhodale u projekt, djeca su se upoznala i povezala i dogovaraju se oko svih aktivnosti koje su im zadane.

Prvo su raspravljali o temi superjunaka na Padlet ploči, o tome što su superjunaci za njih i koji su im najdraži.

Nakon toga, gledali su kratke filmiće vezane uz problem nasilja i kako riješiti problem nasilja. Učenici iz svih zemalja partnera dobili su zadatak samostalno snimiti kratki film u alatu Animaker vezan uz antibullyng i to na komičan način. Učenici naše škole oduševljeni su aktivnostima i temom projekta, a najviše im se svidjelo to što su mogli snimati filmić u novom digitalnom alatu koji su upoznali. Na kraju dana, svaka zemlja izrađivala je poster u Canvi o znamenitostima svoga grada. Svi se vesele novom danu u projektu.